Dokument White Paper firmy Frost & Sullivan na temat nowego rozwiązania konfigurującego pojazdy opracowanego przez IBM i ZeroLight, które pozwala klientom zobaczyć, poczuć i poprowadzić samochód po wciśnięciu jednego przycisku

Warszawa, 8 września 2015 – Usiądź wygodnie, odpręż się i… ruszaj! Teraz, gdy właśnie rozpoczęła się rewolucja 3D w dziedzinie detalicznej sprzedaży samochodów, klient może bardziej niż kiedykolwiek poczuć się jak kierowca. To zasługa konfiguratora samochodowego 3D nowej generacji opracowanego przez firmy IBM i ZeroLight. Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, od kilku lat bada przyszłość detalicznej sprzedaży samochodów i właśnie opracowała dokument White Paper, który omawia nową platformę oraz sposób, w jaki pozwala ona klientom zobaczyć, poczuć i odbyć wirtualną jazdę testową samochodem za dotknięciem jednego przycisku.

Klienci mogą na przykład otworzyć drzwi, bagażnik czy też maskę auta, a także aktywować funkcje takie jak włączenie świateł, włączenie silnika czy odbycie wirtualnej jazdy testowej. Ta wirtualna jazda testowa może być wyniesiona na nowy spersonalizowany poziom poprzez umożliwienie klientowi wyboru otoczenia, w którym jazda się odbywa (np. wirtualne parkowanie miejskiego samochodu w mieście lub prowadzenie pojazdu typu SUV na górskim zboczu). Klienci mogą nawet przejąć kontrolę nad kamerą, aby doświadczyć jazdy z różnych punktów widzenia (np. kierowcy, pasażera lub z tylnej kanapy, a także z zewnątrz) oraz kontynuować personalizowanie wirtualnego samochodu w czasie jazdy.

Dodatkowe informacje dotyczące niniejszego opracowania White Paper są dostępne pod adresem: http://ow.ly/RTaed

Badanie Frost & Sullivan wskazuje, że tylko w 2016 roku producenci OEM (Original Equipment Manufacturers) zainwestują w cyfryzację do 5 mld USD i zaprezentują ponad 100 cyfrowych salonów pokazowych na świecie. Poza finansowymi inwestycjami w cyfryzację pojawił się także nowy trend „floor space”, czyli inwestowanie w powierzchnię. Szacuje się, że do 2016 roku istniejące salony przeznaczą 20-30 procent swojej powierzchni na technologie cyfrowe zamiast fizycznych ekspozycji samochodów. Będzie to uzupełnienie tendencji polegającej na zmniejszaniu salonów i spodziewanej redukcji łącznej powierzchni wystawowej do roku 2020 o 15-20 procent.

„Dzisiejsza technologia pozwala pokonać bariery w handlu detalicznym samochodami i zmienić jego obecnie znaną postać. Konfigurator samochodowy 3D następnej generacji opracowany przez firmy IBM i ZeroLight zapewnia tak „realne” doznania, że zapracowani klienci z miast nie muszą już jeździć do dilerów samochodowych znajdujących się za obszarem miejskim, zaś na tych, którzy odwiedzą salon czekają zupełnie nowe i ekscytujące doświadczenia” – potwierdza konsultant firmy Frost & Sullivan Catherine Hutt, która jest autorką niniejszego dokumentu White Paper. „Poprzez przybliżenie najdrobniejszych szczegółów, np. przeszyć, otwarcie drzwi i bagażnika, włączenie silnika i wsłuchanie się w jego brzmienie oraz umożliwienie klientowi odbycia wirtualnej jazdy testowej w wybranym przez niego otoczeniu, ten konfigurator potrafi tchnąć w samochód (i proces jego zakupu) życie – wirtualnie.”

Producenci i dilerzy samochodowi przewidują, że w ciągu najbliższych 10 lat nastąpią ogromne zmiany w procesie sprzedaży detalicznej i korzystają z tej sprzedażowej rewolucji, uznając koszt technologii za inwestycję, a nie wydatek.

Firmy IBM i ZeroLight wspólnie zaoferowały kompleksowe rozwiązanie, wielokanałowy konfigurator samochodowy dla producentów OEM mający na celu wykorzystanie cyfryzacji handlu detalicznego. Zdaniem firmy Frost & Sullivan efektem tej współpracy jest wyjątkowe połączenie umiejętności w celu zaspokojenia potrzeb klientów i producentów OEM:

  • Konfigurator samochodowy 3D firmy ZeroLight, bazujący na 27 latach doświadczenia i zainwestowanych 30 milionach GBP, które przyniosły firmie pozycję lidera w dziedzinie symulatorów samochodowych, zaskakuje i cieszy klienta zaawansowanymi i interaktywnymi funkcjami wizualnymi, które pozwalają spersonalizować podróż klienta i zebrać cenne informacje konsumenckie.
  • IBM wnosi swoją globalną sieć i wiedzę o wdrożeniach IT, aby uzupełnić najnowocześniejszą technologię o wypróbowane i sprawdzone metody wdrożeniowe oraz analizę danych, która usprawnia rozwój nowego produktu i generowanie sprzedaży, a także zapewnia platformę do zmiany strategii sprzedaży detalicznej w trybie online.

Kluczową różnicą pomiędzy rozwiązaniem IBM/ZeroLight a tradycyjnymi konfiguratorami jest po pierwsze zastosowanie formatu 3D zamiast 2D, a po drugie to, że modele samochodów, wyposażenie i informacje dostępne dla klienta mogą być aktualizowane na całym świecie przy użyciu chmury.

About Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Share This