Frost & Sullivan i DLA Piper gospodarzami spotkania z elektromobilnością

Warszawa – 19 kwietnia, 2017 r. – Sektor elektromobilności w Polsce jest jednym z głównych filarów Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zgodnie z ambitnymi założeniami, do 2025 r. po krajowych drogach będzie poruszało się ponad milion pojazdów elektrycznych. Czy założenia te są realistyczne? Jakie jest obecne stanowisko rządu w tej sprawie? Te i inne pytania padły podczas spotkania na temat elektromobilności, zorganizowanego wspólnie przez Frost & Sullivan i DLA Piper w Warszawie.

Wydarzenie, na które zaproszeni zostali liderzy branż zaangażowanych w elektromobilność, rozpoczęło się od prezentacji pt. Strategic Outlook of Electric Vehicles Market 2017prowadzonej przez Anjana Hemanth Kumar’a, Managera Programu Powertrain & EV, Mobility, Frost & Sullivan, po której przedstawiciele polskiego biura DLA Piper omówili aspekty prawne i podatkowe elektromobilności.

W końcowej części wydarzenia wszyscy uczestnicy wzięli udział w dyskusji panelowej pt. Szanse rozwoju na polskim rynku elektromobilności, moderowanej przez Johna Raspin’a, Partnera Zarządzającego Energy & Environment Frost & Sullivan. Poruszane kwestie dotyczyły rozwiązań związanych z infrastrukturą i działań niezbędnych do przyspieszenia rozwoju.

Więcej informacji na temat podejmowanych przez Frost & Sullivan inicjatyw dotyczących sektora elektromobilności w Polsce, Europie i na rynkach globalnych można uzyskać kontaktując się z Evgenią Oleynikovą, Dział Komunikacji Korporacyjnej: evgenia.oleynikova@frost.com

Jak wspomniano podczas dyskusji, w latach 2011–2016 średni udział pojazdów elektrycznych wśród zarejestrowanych nowych samochodów osobowych wyniósł jedynie 0,13%. Stworzenie i przyjęcie przez rząd ustawy o Elektromobilności i Innych Paliwach Alternatywnych będzie kluczowe dla rozwoju tego segmentu w kraju, a w konsekwencji umocni pozycję Polski na rynku elektromobilnści w całym regionie.

Największym udziałem pojazdów elektrycznych w Europie szczyci się Norwegia, która oferuje najwyższe dopłaty do zakupu takich samochodów, w wysokości ok. 8 250 USD. Mimo że Polska wprowadza w życie swój plan elektromobilności z opóźnieniem w stosunku do innych państw UE, czynnik ten może paradoksalnie działać na jej korzyść.

„Stymulując rozwój krajowego rynku elektromobilności, Polska ma ogromną szansę, aby najpierw przeanalizować rozwiązania wdrożone w innych krajach i wybrać najlepsze spośród nich”, uważa Mubarak Moosa, Dyrektor Zarządzający CEE, Frost & Sullivan.

Podczas wydarzenia głos zabrali przedstawiciele producentów, banków, funduszy inwestycyjnych, firm paliwowych, energetycznych, leasingowych, transportowych oraz przedstawiciele Ministertwa Energii. Zorganizowane spotkanie wytyczyło nowe drogi myślenia strategicznego o przyszłym rozwoju polskiego rynku elektromobilności.

Więcej informacji można uzyskać poprzez kontakt z Evgenią Oleynikovą, Dział Komunikacji Korporacyjnej:  evgenia.oleynikova@frost.com

O Frost & Sullivan

Frost & Sullivan, globalna firma świadcząca usługi partnerstwa na rzecz rozwoju przedsiębiorstw (Growth Partnership Company), współpracuje z klientami, aby umożliwić im innowacyjny rozwój, w odpowiedzi na światowe wyzwania. Pomaga im również w wykorzystaniu pojawiających się możliwości rozwoju, które decydują o „być albo nie być” obcnych uczestników rynku. Od ponad 50 lat opracowujemy strategie rozwoju dla przedsiębiorstw z listy Global 1000, rozwijających się firm, sektora publicznego oraz społeczności inwestorów.

DLA Piper to globalna kancelaria prawna, posiadająca z biura w ponad 40 krajach obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku. Kancelaria DLA Piper w Polsce świadczy najwyższej jakości usługi doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz międzynarodowych korporacji, instytucji finansowych oraz przedsiębiorców krajowych prowadzących działalność we wszystkich sektorach gospodarki.O DLA Pipier

Dane kontaktowe:
Eugenia Olejnikowa
Dział Komunikacji Korporacyjnej – Europa
Tel: +48 22 481 62 10
E: evgenia.oleynikova@frost.com

Twitter: @Frost_Sullivan lub @FS_Automotive
Facebook: FrostandSullivan
Linkedin: Przyszłość mobilności – Forum firmy Frost & Sullivan

About Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Share This