Skoncentrowanie się na 17 najbardziej obiecujących trendach pozwoli działającym na niestabilnym rynku firmom zyskać przewagę konkurencyjną – zespół ds. Innowacji Przyszłości, Frost & Sullivan

Warszawa – 15 lutego, 2017 r. – Gwałtowne zmiany polityczne oraz inne czynniki o charakterze zewnętrznym, z jakimi będziemy mieli do czynienia w roku 2017, zdestabilizują utrwalone relacje i porozumienia pomiędzy poszczególnymi państwami na całym świecie. Prezydentura Donalda Trumpa, Brexit oraz trend promujący izolacjonizm spowodują, że zarówno całe państwa, jak i poszczególne branże rynkowe, będą działać z dużo większą dozą ostrożności. Owe zmiany, w połączeniu z przełomowymi rozwiązaniami technologicznymi wynikającymi z zastosowania osobistych asystentów polegających na sztucznej inteligencji (AI), ewolucją Internetu Rzeczy (IoT), posiadającymi własną świadomość narzędziami, oraz wprowadzeniem na rynek pojazdów bezzałogowych o trzecim poziomie, zagrożą pozycji wielu obecnych graczy. Wymuszą one jednak na firmach określanie modeli biznesowych i prowadzenie działalności w bardziej inteligentny i wydajny sposób.

„Największy wpływ na USA wywrze oczywiście prezydentura Trumpa, lecz jej skutki uboczne mogą być odczuwalne na całym świecie, głównie w Meksyku, UE, Rosji, Chinach oraz w pozostałych krajach Azji. Podczas gdy Brexit w największym stopniu dotknie Wielką Brytanię, to wywrze również znaczący wpływ na całą Unię Europejską i kraje prowadzące handel ze Zjednoczonym Królestwem” – zauważa Lauren Martin Taylor, analityk badawczy ds. Innowacji Przyszłości, Frost & Sullivan. „Tymczasem w Azji, rosnąca rola jaką odgrywa robotyka w Chinach, odmieni oblicze tego kraju oraz wpłynie na handel międzynarodowy oraz na jego kluczowych uczestników.”

17 najważniejszych trendów w roku 2017 to tytuł analizy przygotowanej przez Frost & Sullivan w ramach badania Visionary Innovation (Mega Trends), która dostępna jest dla w ramach programu Partnerstwa na rzecz rozwoju. Analiza koncentruje się na trendach, jakie można dostrzec we wszystkich regionach geograficznych, branżach i specjalnościach, oferując kompleksowe informacje dotyczące wywołujących zmiany czynników, z jakimi będziemy mieć do czynienia w roku 2017. Podczas gdy platformy, modele biznesowe i technologie są powiązane wzajemną siecią współzależności, zaś kategoryzacja nastręcza coraz większych trudności. Wnioski zawarte w analizie mogą stanowić kluczowe narzędzie pozwalające znaleźć punkt odniesienia firmom budującym swoje krótkoterminowe strategie, oraz może pomóc im w określeniu długoterminowych celów wdrożeniowych.

Po wyborach prezydenckich w USA oraz po Brexicie, eksperci Frost & Sullivan z coraz większą uwagą przyglądają się potencjalnym scenariuszom oraz analizują skutki, jakie te mogą mieć dla rynków i działających na nich firm. Zarejestruj się już dzisiaj, by otrzymywać informacje w ramach Dialogu na rzecz rozwoju – bezpłatnej inicjatywy prezentującej opinie ekspertów firmy Frost & Sullivan pozwalające lepiej zrozumieć poszczególne wyzwania, znaleźć właściwe rozwiązania oraz zidentyfikować szanse na dalszy rozwój. Kliknij w poniższy link, by pobrać przykładowa analizę: https://goo.gl/eC4Rbk

Do negatywnych skutków trendów, które zostały zaobserwowane po praz pierwszy w roku 2016 należy między innymi rosnące utowarowienie technologii i platform, które jeszcze do niedawna wydawały się być rozwiązaniami o charakterze futurystycznym. Firmy będą, być może musiały, przygotować się także na niezwykle ostrą konkurencję, w której nie ma miejsca dla przegranych, oraz na nieuchronne zmiany społeczne wywołane szeroką falą innowacji.

„Oczekiwane od dawna drony, bezzałogowe pojazdy, podróże kosmiczne oraz robotyka to obszary, które w tym roku będą miały zapewne swoją premierę komercyjną” – zauważa Taylor. „Technologie te, choć zwiększają wydajność, produktywność, dokładność i wyrównują deficyt pracowników, mogą doprowadzić do gwałtownych zmian na rynku pracy. Takie sprzeczne ze sobą interesy wpłyną na strumienie przychodów i segmentację cenową, oraz wymuszą dogłębną analizę zasadności wdrożenia kompromisowych rozwiązań.”

O firmie Frost & Sullivan

Frost & Sullivan to firma świadcząca usługi partnerstwa na rzecz rozwoju przedsiębiorstw (Growth Partnership Company), współpracuje z klientami umożliwiając im podążanie drogą innowacji przyszłości, a tym samym stawianie czoła wyzwaniom o charakterze globalnym. Pomaga im również w wykorzystaniu pojawiających się możliwości rozwoju, które decydują o „być albo nie być” dzisiejszych graczy rynkowych. Od ponad 50 lat opracowujemy strategie rozwoju dla przedsiębiorstw z listy Global 1000, nowych firm, instytucji sektora publicznego oraz społeczności inwestorów.
Skontaktuj się z nami: Rozpocznij dyskusję

Dane kontaktowe:
Evgenia Oleynikova
Dział Komunikacji Korporacyjnej – Europa
Tel: +48 22 481 62 10
E: evgenia.oleynikova@frost.com
dev.frost.com

 

About Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.