Prognozy przewidują znaczny wzrost popytu na przyjazne dla środowiska farby wodorozcieńczalne, które będą wypierały produkty rozpuszczalnikowe – zespół ds. Innowacji Naukowych, Frost & Sullivan

coating.jpgWarszawa – 9 marca 2017 r. – Znaczący wzrost liczby domów budowanych w USA jest ważną wskazówką zapowiadającą szybki rozwój rynku powłok dekoracyjnych, stosowanych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Boom na rynku budowlanym przeżywa również Unia Europejska. Wszystko to sprawia, że producenci powłok dekoracyjnych muszą szybko zidentyfikować obszary zapewniające ich firmom możliwość potencjalnego rozwoju, zarówno w segmencie budownictwa mieszkaniowego, jak i przemysłowego. O ile stopień konsolidacji rynku północnoamerykańskiego jest wysoki, to w Europie mamy do czynienia z jego znaczną fragmentacją – w poszczególnych krajach starego kontynentu działa wielu cieszących się silną pozycją producentów o zasięgu regionalnym. Wszystkie te okoliczności oznaczają, że więksi gracze rynkowi stoją przed szansą połączenia się z producentami regionalnymi, lub też przed możliwością przejęcia ich firm, co z kolei umożliwi im rozszerzenie bazy klientów bądź pozyskanie nowych technologii.

„Napływ uchodźców, szczególnie w Niemczech, Norwegii oraz Austrii, najprawdopodobniej będzie bodźcem stymulującym dla branży budownictwa mieszkaniowego, a tym samym spowoduje wzrost popytu na powłoki dekoracyjne w Europie” – zauważa starszy analityk badawczy ds. Innowacji Naukowych firmy Frost & Sullivan Vinay Venkatesan. „Co ciekawe, preferencje klientów dotyczące powłok dekoracyjnych różnią się znacznie na rynkach Europy Wschodniej i Zachodniej. O ile konsumenci w Europie Zachodniej oczekują wysokiego poziomu jakości produktów oraz sprawnej obsługi, o tyle klienci w Europie Wschodniej zwracają szczególną uwagę na cenę”.

Północnoamerykański i europejski rynek powłok dekoracyjnych – prognoza do roku 2023 to opracowanie, które dostępne jest w ramach analizy pt. Przyszłość rynku produktów chemicznych i materiałów w branży infrastruktury i mobilności, stanowiącej element prowadzonego przez Frost & Sullivan Programu na rzecz rozwoju. Wedle przedstawionych w nim ustaleń rynki Europy Wschodniej, takie jak Polska, Czechy i Słowacja będą się rozwijać w szybkim tempie, zaś rynek Europy Zachodniej charakteryzuje się wyższym stopniem nasycenia. Najszybciej rozwijającym się rynkiem Europy Wschodniej pozostanie Polska, w której działają tak znani producenci jak PPGAkzoNobelŚnieżka oraz Tikkurila. Producenci powłok obecni w Europie Zachodniej mogą podjąć próby ożywienia rynku, opracowując innowacyjne produkty do dekoracji wnętrz, takie jak podkład i farba w jednym, farby kryjące za pierwszym razem, czy też oferując powłoki charakteryzujące się wysokim stopniem izolacyjności energetycznej.

Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do dodatkowych informacji poświęconych temu badaniu oraz zarejestrować się jako uczestnik Dialogu Poświęconego Strategii Rozwojowej – darmowej, interaktywnej inicjatywy pozwalającej na wymianę spostrzeżeń z liderami opinii z firmy Frost & Sullivan.

Rosnące oczekiwania klientów, którzy domagają się skrócenia czasu trwania remontu oraz poszukują oszczędności związanych z kosztami robocizny są prognostykiem przemawiającym za opracowywaniem takich produktów, jak podkład i farba w jednym, czy też farby zapewniające idealne pokrycie już po nałożeniu ich pierwszej warstwy. Świetlaną przyszłość mają przed sobą takie produkty, jak oferowana przez PPG Pittsburgh Paints seria lateksowych farb do wnętrza REGENCY, która działa jak połączenie podkładu z farbą, oferuje doskonałe własności kryjące, wysoki poziom trwałości oraz dobrą odporność na zabrudzenia.

Tego rodzaju nowe technologie mogą okazać się skuteczne w walce z produktami alternatywnymi, takimi jak tapety, folie zewnętrzne czy też beton dekoracyjny oraz odsłonięte mury ceglane/kamienne. Choć stosowanie takich rozwiązań negatywnie wpływa na objętość wysyłanych towarów, to wysoki stopień popularności farb stosowanych wewnątrz pomieszczeń również ogranicza poziom osiąganych przez uczestników rynku zysków.

„Konieczność spełnienia surowych wymogów regulacyjnych związanych z ograniczaniem zawartości organicznych związków lotnych (VOC) w rozpuszczalnikowych farbach i powłokach wewnętrznych spowoduje wzrost popytu na powłoki dekoracyjne, a tym samym zwiększy przychody ich producentów” – dodaje Venkatesan. „Producenci powłok mogą wykorzystać ów wzrost zapotrzebowania, nawiązując dobre relacje z wykonawcami oraz z klientami przeprowadzającymi remonty samodzielnie, starając się zrozumieć ich potrzeby oraz dostarczając im produkty wodorozcieńczalne bądź tanie produkty, charakteryzujące się niską zawartością rozpuszczalników oraz wysokim udziałem cząstek stałych.”

O firmie Frost & Sullivan

Frost & Sullivan, firma świadcząca usługi partnerstwa na rzecz rozwoju przedsiębiorstw (Growth Partnership Company), współpracuje z klientami umożliwiając im podążanie drogą innowacji przyszłości, a tym samym stawianie czoła wyzwaniom o charakterze globalnym. Pomaga im również w wykorzystaniu pojawiających się możliwości rozwoju, które decydują o „być albo nie być” dzisiejszych graczy rynkowych. Od ponad 50 lat opracowujemy strategie rozwoju dla przedsiębiorstw z listy Global 1000, nowych firm, instytucji sektora publicznego oraz społeczności inwestorów. Skontaktuj się z nami: Rozpocznij dyskusję

 Północnoamerykański i europejski rynek powłok dekoracyjnych – prognoza do roku 2023

MC9D-39

Kontakt:

Evgenia Oleynikova

Dział Komunikacji Korporacyjnej – Europa

Tel: +48 224816210

E-mail: Evgenia.Oleynikova@frost.com

About Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Share This